„Každý z nás má svého zloděje
- jen nikdo nevíme, kdy přijde...."
Četník
Zabezpečení

Lehký úvod do tématu

Jak se vrátit z dovolené a nebát se, co doma chybí.....

Bydlení „ve svém“ je pro mnohé splněný sen. Bydlení ve vlastním rodinném domě je metou z nejvyšších. Jakkoli se nám ale náš vysněný domov líbí, občas zatoužíme po návštěvě cizích krajů. Odjezdy na dovolenou bývají často hektickou záležitostí a nikoho určitě nepotěší, když si manželka po prvních dvaceti kilometrech cesty na francouzskou riviéru vzpomene, že doma zapomněla sluneční klobouk nebo když si manžel najednou nemůže vybavit, jestli skutečně zamykal či ne.

Nový sluneční klobouk francouzského designu určitě manželku potěší. Z toho jste venku. Visací zámek ale na dálku nezamknete – moderní bezdrátový alarm ale zapnete bez problémů mobilem nebo přes internet, a narušiteli vašeho prostoru pranic nepomůže, když překouše kabel k pevné lince.

Asi se shodneme na tom, že krizový stav nejlépe vyřešíme tak, že vůbec nedovolíme, aby nastal a zároveň učiníme taková preventivní opatření, aby jeho následky byly co nejmenší. Stejně tak je tomu i s ochranou vašeho domu před vloupáním a odcizením nebo zničením vašeho majetku.

Abyste se při návratu domů po delší nepřítomnosti nemuseli ptát ‚kdo jedl z mého talířku‘ a ‚kdo seděl na mé židličce‘, zajistěte si moderní, účinnou, aktivní ochranu svého domu. Nedovolte nezvanému hostu, aby se byť jen ‚podíval‘ za váš plot a podupal vám pěstěnou skalku.

Nechcete-li se vydávat do rukou náhody, pak nespoléhejte na maketu kamery umístěnou na viditelné místo fasády, bude jen otázkou času, než váš trik někdo prohlédne. Pokud máte nervy z oceli, pamatujte, že zloděj má zase spoustu času, a tak zatímco si budete prohlížet vyhlédnutou historickou památku na vaší dovolené anebo se prostě jenom někde koupat, může likvidovat poslední odpor vaší robustní mříže. A ty jsou mimochodem poněkud nevhodné i z hlediska požární ochrany.

Takže pokud chcete mít svůj dům plně pod kontrolou, a to nejenom když jste mimo, ale zrovna tak v noci během spánku, pořiďte si kvalitní, snadno ovladatelný, elektronický zabezpečovací systém. A můžete ho doplnit tím, čemu se říká kamerové systémy. Občas přitom z práce přes internet kamerou nakoukněte domů nebo na dvorek a třeba zjistíte, kam vám tentokrát kočka schovala dálkový ovladač od televize.

Než však zamíříte do nejbližšího obchodu, kde rozumí všemu od dávkování hnojiva pro bonsaje po solární panely, dejte si dohromady jedna a jedna.

Chcete-li uchránit interiér svého obydlí před radikálními zásahy a mít možnost svůj zabezpečovací systém postupně zdokonalovat a dle potřeby měnit, volte alarm bezdrátový. Alarm, který dokáží nejen ovládat i vaše děti, ale sám vám napíše, že zrovna odešly nebo přišly ze školy, alarm se kterým můžete prostřednictvím mobilního telefonu nebo internetu komunikovat nejen vy, ale i další vámi pověřené osoby.

Chcete-li uchránit svou peněženku před pomalým a zbytečným vykrvácením, plánujte, zvažte všechna hlediska, poraďte se s odborníky, pokud jimi sami nejste, obzvláště, pokud nabízejí konzultace zabezpečení zdarma. Vyzkoušíme, uvidíme.

Katastrofu nemusí vždy způsobit jen zloděj, stačí když přeteče vana, na plotně se škvíří něco, co před hodinou byl dobře propečený steak nebo si nevšimnete, že někde v domě uniká plyn. Proto šikovný alarm nabízí požární snímače, záplavová čidla, snímače úniku plynu nebo i hlásiče tísně či zdravotního výpadku pro seniory. Záleží na vás, co vám přijde vhod.

Důvodů proč a možností jak zabezpečovací systémy využít je mnoho. Vždy jde ale především o vaše zdraví, a to jak na těle, tak na duši.

Zabezpečovací systém v domě lze přirovnat například k airbagu nebo bezpečnostnímu pásu. Stejně tak jako neodcházíte z domu s představou, že za hodinu vás někdo vykrade, nesedáte za volant s tím, že po pěti kilometrech do vás někdo nabourá. Budete to ale riskovat?

Rozdíl mezi vámi a vaším zlodějem

Chcete vědět, jak může vypadat váš alarm?

Přejít na kontaktní formulář